Достапни линкови

logo-print

Меркел не ја отфрла можноста за рекапитализација на банките


Германската канцеларка Ангела Меркел денеска во Брисел изјави дека не ја отфрла можноста за рекапитализација на банките во еврозоната. Таа денеска се сретна со претставници на Европската Унија за да разговара за начините за надминување на должничката криза во еврозоната. Коментарите на Меркел следуваат откако директорот за Европа на Меѓународниот монетарен фонд Антонио Борхес изјави дека се подготвуваат планови за обнова на капиталот во банките.
XS
SM
MD
LG