Достапни линкови

logo-print

САД нудат 10 милиони долари за информација за новиот лидер на Ал Каеда


САД денеска понудија 10 милиони долари награда за инфомација која ќе помогне да се уапси лидерот на Ал Каеда во Ирак Ибрахим Али Ал Бадри. Во соопштението на Стејт Департментот е наведено дека лидерот на Ал Каеда познат како Абу Дуа е додаден на листата на терористи. Ал Каеда во Ирак досега многупати презема одговорност за самоубиствени напади и најави дека ќе спроведе уште многу акции со цел да го одмазди убиството на Осама Бин Ладен.
XS
SM
MD
LG