Достапни линкови

logo-print

Груевски утре на средба со Берлускони


Премиерот Никола Груевски утре во Рим ќе се сретне со неговиот италијански колега Силвио Берлускони.Новинаската агенција МИА јавува дека на средбата премиерите ќе разговараат за евроинтеграцијата, реформите и можностите за продлабочување на економската соработка меѓу двете земји. Италија е петти најголем надворешно-трговски партнер на Македонија во последните пет години.
XS
SM
MD
LG