Достапни линкови

logo-print

Папандреу нема да поднесе оставка


Грчката Влада денеска ги демантираше тврдењата во медиумите дека премиерот Јоргос Папандреу планира да поднесе оставка.
Според германското издание на весникот „Фајненшал тајмс“, премиерот Папандреу „двапати во текот на минатата недела им кажал на своите блиски соработници дека планира да поднесе оставка“.
Во соопштението од грчката влада е наведено дека „тоа е бесмислица.“.
Политиката на штедење предизвика големо незадоволство кај народот и чести демонстрации.
XS
SM
MD
LG