Достапни линкови

logo-print

Гори новиот театар во Скопје


Се запали новиот театар што се гради на кејот на Вардар, како дел од проектот Скопје 2014. Пожарот избувна на покривот на објектот. Се уште не се познати причините за настанување на пожарот.

XS
SM
MD
LG