Достапни линкови

logo-print

Гори новиот театар во Скопје


Пожар избувна денеска во новиот скопскиот театар кој се гради на кејот на Вардар. Се запалил покривот на објектот. За сега противпожарните екипи го локализирале пожарот на покривот. Се уште не се познати причините за настанување на пожарот.


x
XS
SM
MD
LG