Достапни линкови

logo-print

Во Пакистан убиени 12 шиитски муслимани


Полицијата во Пакистан соопшти дека во напад на вооружено лице биле убиени 12 шиитски муслимани во југозападниот дел на таа земја.Нападот бил извршен во област која граничи со Иран и со Авганистан.Шиитите патувале со автобус пред да дојде до нападот.Засега никој не ја презеде одговорноста.Сунитските муслимани кои се поврзани со Ал Каеда и талибанскиот режим често извршуваат напади врз членови на пакистанското шиитско малцинство.
XS
SM
MD
LG