Достапни линкови

logo-print

Пред Трибуналот продолжуваат судењата за воени злосторства


Пред Трибуналот за воени злосторства продолжува судењето против поранешниот началник на Службата за државна безбедност Јовица Станишиќ обвинет за злосторства врз муслиманите и хрватите за време на војната во Босна и Херцеговина и Хрватска во 1991 -95.Пред Трибуналот продолжува и судењето против поранешниот претседател на РС Радован Караџиќ, обвинет за генцид и воени злосторства во БИХ.
XS
SM
MD
LG