Достапни линкови

logo-print

Се урна воен хеликоптер во Турција


1

1

Воен хеликоптер се урна во округот Мардин, во југоисточна Турција, јавуваат турските медиуми. Во инцидентот се повредени тројца војници.
Хеликоптерот се урна во близина на градот Јомерли. Се уште нема инфомации за моѓните причини за несреќата.
XS
SM
MD
LG