Достапни линкови

logo-print

Ирачката полиција се справува со заложничка драма во владина зграда


Ирачките безбедносни сили упаднаа во владината зграда во градот Ал Багдади каде што вооружени напаѓачи два часа држеа заложници.Според првичните инфомации неколку луѓе загинале, но не е јасно дали загинале за време нападот или биле претходно убиени. При упадот на вооружените напаѓачи биле забележани две експлозии за кои полицијата претпоставува дека ги предизвикале бомбаши самоубијци. Се уште нема инфомации каков е исходот од инцидентот.
XS
SM
MD
LG