Достапни линкови

logo-print

11 загинати во поплавите во Виетнам


Владата на Виетнам соопшти дека најмалку 11 луѓе настрадале во поплавите последнава недела, кои се најголеми во последните 10 години. Поради монсуните, поплавите, тајфуните и бурите, стотици луѓе ги загубија животитево југо-источна Азија, Кина, Јапонија и јужна Азија.
XS
SM
MD
LG