Достапни линкови

logo-print

Повредени умираат во болница во Сирт


Болницата во Либијскиот град Сирт снемува гориво за агрегатот за електрична енергија. Вработени во болницата кои бегаат од населеното место сведочат дека пациенти умираат на операционите маси. Во институцијата се згрижуваат повредените од борбите меѓу либијскиот Транзициски национален совет и лојалистите на соборениот лидер на северноафриканската земја Муамар Гадафи.
XS
SM
MD
LG