Достапни линкови

logo-print

Откажан најавениот бојкот на изборите во Египет


Неколку политички партии во Египет го откажаа најавениот бојкот на претстојните избори во земјата откако воените власти донесоа измени во изборниот законик. Партиите бараа сојузниците на соборениот претседател Хосни Мубарак да не бидат дел од парламентарниот состав. Во Саботата воениот совет ги донесе измените на изборниот закон и најави дека ќе презентира попрецизна временска рамка за мигрирање кон граѓанско владеење.
XS
SM
MD
LG