Достапни линкови

logo-print

Грција договара како да отпушти 30 илјади административци


Тема на денешната грчка владина седница ќе биде финализирање на планот за кратење на 30 илјади работни места во државната администрација до крајот на годинава, јавуваат новинските агенции. Во владиното соопштение е наведено дека на седницата ќе се разговара за конечната верзија на буџетот за 2012 година. Владината седница следи по тридневните разговори на грчките власти со претставниците на Европската Комисија, Европската централна банка и Меѓународниот монетарен фонд.
XS
SM
MD
LG