Достапни линкови

logo-print

Се степале попишувачи поради компјутер


Член на пописната комисија во Тетово нападнал државен инструктор за попис поради расправија околу користење на компјутер. Вчера во просториите каде е сместена пописната комисија за тетовскиот регион член на Државната пописна комисија физички го нападнал државен инструктор за попис на населението по што биле разделени од присутните членови на комисијата. МВР соопшти дека двајцата биле повикани во станица во Тетово за целосно расчистување на случајот
XS
SM
MD
LG