Достапни линкови

logo-print

Уапсени осомничени за тероризам во Германија


Германската полиција упаси четворица исламски екстремисти сцена поради сомневање за можно планирање на напади. Германската полицијата соопшти дека мажите нелегално набавиле огнено оружје и дека синоќа биле задржани во станица. Во соопштението е наведено дека причина за тоа била можноста од евентуални напади за време на прославата на Денот на германското обединување , па осомничените синоќа биле приведени. Полицијата соопшти дека за сега нема конкретни индикации за планиран напад за време на централната прослава во Бон.
XS
SM
MD
LG