Достапни линкови

logo-print

Камерон ги повика лидерите од еврозоната да преземат мерки


Кризата во еврозоната е закана за глобалната економија и европските политичари треба итно да преземат мерки за им помогнат на банките и да се справат со долговите. Ова денеска во интервју за ББС го изјави британскиот премиер Дејвид Камерон. Тој додаде дека лидерите од еврозоната мора да дејствуваат сега за да се стабилизира економскиот пазар.
XS
SM
MD
LG