Достапни линкови

logo-print

Уште еден тајфун ги зафати Филипините


Најмалку 55 луѓе загинале во северниот дел на Филипините по двата тајфуна што го зафатија регионот еден по друг. Локалните власти соопштија дека спасувачките екипи се обидуваат да пронајдат преживеани и ги снабдуваат си храна и вода луѓето кои 4-ти ден се заробени на покринвите на нивните куќи поради поплавите. Во последниве 4 месеци изчезнале најмалку 600 луѓе поради поплавите, монсуснските дождови и бури кои ги зафатија Југоисточна Азија, Кина, Јапонија и Јужна Азија.
XS
SM
MD
LG