Достапни линкови

logo-print

Германија нема да даде повеќе од предвиденото


Германскиот министер за финансии Волфганг Шојбле

Германскиот министер за финансии Волфганг Шојбле

Германскиот министер за финансии Волфганг Шојбле изјави дека неговата земја нема да учествува со повеќе средства од оние што Бундестагот денoвиве ги одобри во Фондот за спасување на еврото. ,,Германија ќе даде 211 милијарди евра во Фондот што изнесува 440 милијарди евра. И тоа е се,, изјави Шојбле во интервју за еден германски магазин.
XS
SM
MD
LG