Достапни линкови

logo-print

СБ на ОН дискутираше за палестинското барање


Палестинскиот обид за приклучување во Обединетите нации за прв пат подробно бил разгледуван во Советот за безбедност на Обединетите нации. Состанокот се одржал зад затворена врата, по што претседавачот на Советот, либанскиот амбасадор Навал Салам изјави дека палестинското барање во наредната недела ќе биде разгледано од правни експерти. Нивната работа би требало да заврши за две недели.
XS
SM
MD
LG