Достапни линкови

logo-print

Гросман на дипломатска мисија во Азија


Специјалниот американски пратеник за Авганистан и Пакистан Марк Гросман

Специјалниот американски пратеник за Авганистан и Пакистан Марк Гросман

Специјалниот американски пратеник за Авганистан и Пакистан Марк Гросман замина на двонеделна турнеја во Централна Азија. Предвидено е тој притоа да учествува на два меѓународни собира на кои ќе се разговара за иднината на Авганистан. Во Доха Гросман ќе има обраќање пред американските амбасадори во тој регион.
XS
SM
MD
LG