Достапни линкови

logo-print

Цивилите бегаат од либијскиот град Сирте


Новинските агенции јавуваат дека цивилите го напуштале либијскиот град Сирте како што силите на преодната влада ги интензивираат нападите врз борците лојални на отстранетиот претседател Муамер Гадафи. Се додава дека активисти на Обединетите нации им помагаат веднаш откако ќе излезат од градот. Бомбардирањата продолжуваат, а бил забележан и снајперски оган по улиците.
XS
SM
MD
LG