Достапни линкови

logo-print

Шефот на УНМИК на преминот Јариње


Шефот на УНМИК Фарид Зариф

Шефот на УНМИК Фарид Зариф

Шефот на УНМИК Фарид Зариф го посети граничниот премин Јариње при што повика на мир воздржаност и дијалог. Тој имаше средба со претставници на КФОР и на ЕУЛЕКС, како и со србите на Косово кои го блокираат преминот. Тој притоа им порачал дека Обединетите нации се против еднострани акции и насилство и оти се за дијалог како единствен начин за решавање на ситуацијата на северот на Косово.
XS
SM
MD
LG