Достапни линкови

logo-print

Комисија на ОН за човекови права побара влез во Сирија


Syria

Syria

Kомисија за човекови права подржана од Обединетите Нации побара од Сирија влез во земјата за да се испитаат извештаите за тортура врз демонстрантите против режимот на Претседателот Башар ал Асад. Шефот на Комисијата Паоло Пињеиро изјави дека добиле информации за злостроства и врз деца за време на конфликтот.
XS
SM
MD
LG