Достапни линкови

logo-print

Уапсен портпаролот на Гадафи


Муса Ибраим

Муса Ибраим

Либијските привремени власти соопштија дека во близина на градот Сирте го уапсиле портпаролот на Моамер Гадафи, Муса Ибраим, кој бил облечен како жена. Во меѓувреме, силите на новите либијски власти го осовоиле и аеродромот во Сирте.
XS
SM
MD
LG