Достапни линкови

logo-print

Медведев смета дека рускиот народ ќе решава за иднината на земјата


Рускиот претседател Дмитриј Медведев изјави дека исходот на руските избори не се прејудицира со неговата одлука да се повлече во интерес на Владимир Путин. Во снимено интервју, што ќе биде објавено во Русија вечер, Медведев истакнува дека од рускиот народ зависи која политичка опција ќе ја подржи.
XS
SM
MD
LG