Достапни линкови

logo-print

Хрватска во декември ќе го потпише договорот за пристапување во ЕУ


Потпаролот на полското претседателство со Европската Унија Конрад Њиклиевич денеска изјави дека Хрватска ќе го потпише договорот за пристапување во Унијата на 19 декември во Варшава. Хрватска на 30 јуни ги заврши пристапните преговори со ЕУ кои стартуваа во 2005-тата година. Таа ќе стане 28-ма земја членка на Унијата на 1-ви јули 2013-та година.
XS
SM
MD
LG