Достапни линкови

logo-print

Жените нема да гласаат на локалните избори во Саудиска Арабија


Мажите во Саудска Арабија денеска излегоа да гласаат на локалните извори. Жените годинава немаат право на глас, нивното право на глас на избори ќе стапи на сила во 2015 година.На денешните избори ќе се бираат над илјада советници во општините. Првично изборите требаше да се оддржат во 2009-та година но беа одложени.
XS
SM
MD
LG