Достапни линкови

Интерпол издаде потерница по синот на Гадафи


Саади Гадафи

Саади Гадафи

Меѓународната полициска организација Интерпол денеска издаде потерница по Саади Гадафи, синот на отстранетиот либијски лидер Муамер Гадафи. Потерницата е издадена поради обвинувања дека тој ја злоупотребил функцијата додека бил претседател на Либијската фудбалска федерација. Се верува дека Саади Гадафи се наоѓал во Нигер. Се уште не е познато каде се крие неговиот татко Муамер.
XS
SM
MD
LG