Достапни линкови

logo-print

Нов бомбашки напад во Авганситан


Најмалку тројца луѓе загинале во денешниот бомбашки напад во близина на градот Херат во западниот дел на Авганистан, јавуваат агенциите, додавајќи дека во нападот имало и неколкумина ранети. Вчера во неколку инциденти загинале петмина припадници на НАТО силите. Според најновиот извештај на Обединетите нации, објавен вчера, во Авганистан од почетокот на годинава за 40 насто се зголемил бројот на насилните инциденти.
XS
SM
MD
LG