Достапни линкови

logo-print

Турскиот премиер Ердоган во посета на Македонија


Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган

Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган

Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган од денска ќе престојува во дводневна официјална посета на Македонија. Премиерот Никола Груевски ќе го пречека Ердоган на аеродромот Александар Велики, каде ќе се одржи церемонија со највисоки државни и воени почести. Потоа тие во Владата ќе одржат тет-а-тет средба, а предвидени се и официјални разговори на македонската и на турската делегација.
Ердоган ќе се сретне и со претседателот Ѓорге Иванов и претседателот на Собранието Трајко Вељаноски.
XS
SM
MD
LG