Достапни линкови

logo-print

Вонреден состанок за Косово во Обединетите Нации


Советот за безбедност на Обединетите Нации вечерва ќе одржи вонредни консултации за Косово. Состанокот ќе се оддржи зад затворени врати јавуваат српските медиуми. Консултациите се одржуваат еден ден откако во северниот дел на Косово, на преминот Јариње имаше вооружен инцидент при кој се повредени 4 војници на КФОР и 6 локални Срби.
XS
SM
MD
LG