Достапни линкови

logo-print

Адмирал Ставридис посета на Анкара


Командантот на НАТО силите во Европа американскиот адмирал Џејмс Ставридис денеска е во посета на Анкара каде со домаќините ќе разговара за одбранбениот систем на Алијансата јавуваат турските медиуми.
Посетата на команадантот на НАТО силите во Европа следи по одлуката на Анкара да прифати делови од радарскиот систем на НАТО, да се инсталираат во една воена база кај Малатија, во југоисточна Турција.
XS
SM
MD
LG