Достапни линкови

logo-print

Протести во Авганистан


Стотици демонстранти денеска во авганистанскиот главен град Кабул со протетси го осудија атентатот на порашеншниот претседател Бурханудин Рабани. Рабани загина минатата недела при бомбашки напад во неговиот дом. Тој беше шеф на преговарачкиот тим со Талибанците и во моментот на нападот имал состанок со двајца преставници на милитантите.Талибанците не преземаа одговорност за нападот.
XS
SM
MD
LG