Достапни линкови

logo-print

Напад врз јеменскиот министер за одбрана


Јеменскиот министер за одбрана Мохамед Насер Ахмад Али

Јеменскиот министер за одбрана Мохамед Насер Ахмад Али

Јеменскиот министер за одбрана Мохамед Насер Ахмад Али преживеал бомбашки напад при кој се ранети најмалку 10 луѓе. Новинските агенции јавуваат дека нападот се случил во јужниот дел на Јемен во градот Аден каде што експлодирал автомобил во кој била подметната бомба. Во Јемен продолжуваат нападите по неочекуваното враќање на претседателот Али Абдула Салех од Саудиска Арабија .
XS
SM
MD
LG