Достапни линкови

logo-print

Талибанците демантираат поврзаност со пакистанската влада


Талибанците ги отфрилја информациите дека имаат какви било врски со пакистанската влада и оти имаат бази во Пакистан. Талибанците, преку соопштение на нивната интернет старница, исто така ги негираат американските обвинувања дека групата Хакани, талибански сојузник, има врски со пакистанската разузнавачка служба.
XS
SM
MD
LG