Достапни линкови

logo-print

Експлозија на гасоводот во Египет


Експлозија го оштети гасоводот во Египет, преку кој со гас се снабдуваат Израел и Јордан. Ова е четврти пат како на тој гасовод се случува експлозија од соборувањето на Хосни Мубарак. Се претпоставува дека гасоводот го саботираат противниците на продажбата на египетски гас на Израел.
XS
SM
MD
LG