Достапни линкови

logo-print

Пронајдено потонато богатство


Една американска компанија соопшти дека ги пронашла остатоците од британскиот карго брод, натоварен со сребро, кој потонал за време на Втората Светска Војна, откако бил погоден од германско торпедо. Според сегашните цени, се проценува дека вредноста на среброто би била околу 210 милиони долари.
XS
SM
MD
LG