Достапни линкови

logo-print

Груевски од Детроит повторно повика на обединување


Премиерот Никола Груевски денеска повика на обединување околу проблемот со името. Тој додаде дека не може да дојде до решение на штета на интересите на македонскиот народ. Груевски при денешната посетна на Детроит изјави дека нема да прифати ниту едно решение без реферндум и дека евентуалното решение не може да го загрози идентитетот и македонскиот јазик.
XS
SM
MD
LG