Достапни линкови

logo-print

Папандреу го повика Ердоган на воздржаност


Грчкиот премиер Јоргос Папандреу денеска телефонски разговараше со својот турски колега Реџеп Таип Ердоган. Папандреу го повика Ердоган на воздржаност во врска со сегашната криза околу истражувањата на резервите на природен гас во источен Медитеран. Во соопштението од грчката влада е наведно дека Папандреу предупредил оти едностраните акции кои создаваат проблеми треба да бидат избегнати.
XS
SM
MD
LG