Достапни линкови

logo-print

Грчки синдикат го повика Парламентот да го отфрли новиот данок на недвижности


Синдикатот на државните службеници во Грција денеска го повика Парламентот да го отфрли новиот данок на недвижности, кој треба да биде гласан утре.
Со овој данок Владата планира да ја пополни буџетската дупка од 2 милијарди евра за оваа и следната година.
Синдикатот во кој членуваат околу половина милион државни службеници, планира да спроведен два целодневни национални штрајкови заедно со синдикатот на приватниот сектор.
XS
SM
MD
LG