Достапни линкови

logo-print

Пакитанскиот генерал ја откажал посетата на Лондон


Британското министерство за одбрана соопшти дека пакистанскиот генерал Асафак Кајани денеска ја откажал посетата во Лондон во услови на растечки тензии по обвинувањата на САД за вмешаност на пакистанската разузвачка служба во нападот на американската амбасада во Кабул. Министертвото не ги соопшти причините за откажувањето на посетата. Претходно беше најавено дека Кајани ќе оддржи приватна средба со британскиот минситерт за одбрана во Лондон.
XS
SM
MD
LG