Достапни линкови

logo-print

Путин ќе ја дигитализира администрацијата


Рускиот премиер Владимир Путин денеска нареди владината администација да престане да работи со хартија и да ги прфрли сите документи во дигитален формат. Путина на владината седница најави дека овие промени треба да стартуваат од средината на октомври за националните институции за локалните до јули 2012-та година. Путин изјави дека размената на информациите на модерен начин ќе им помогне на граѓаните кои сега како што вели често мораат да одата од канцеларија во канцеларија да барат хартиени документи.
XS
SM
MD
LG