Достапни линкови

logo-print

Во Лондон судење против осомничени за тероризам


Лондон

Лондон

Во Лондон денеска ќе почне судењето против шестмина осомничени за подготвување терористички напади. Тие беа упасени пред една недела во Бирмингем. Двајца од нив се соочуваат и со обвинувања дека патувале во Пакистан на обука за вршење напади.
XS
SM
MD
LG