Достапни линкови

logo-print

Постмониторинг мисија на ПССЕ во посета на Македонија


Британскиот парламентарец Роберт Валтер во својство на известувач на Парламентарното Собрание на Советот на Европа за Македонија, од денеска до 28 септември ќе престојува во работна посета на земјава.
За време на посетата, тој треба да има средби со претседателот Ѓорге Иванов, премиерот Никола Груевски и со вицепремиерот задолжен за спроведување на Охридскиот рамковен договор Муса Џафери. Валтер по посетата ќе треба да изготви извештај во кој ќе биде претставен начинот на кој Македонија ги спроведува обврските преземени со членството во Советот на Европа во 1995 година.
XS
SM
MD
LG