Достапни линкови

logo-print

Извештај за пукање во објект што го користи ЦИА во Кабул


Американски и авганистански официјални претставници изјавија дека се слушнало пукање во зграда што ја користи ЦИА во Авганистан во Кабул. Засега нема инфорамции за предизвикани штетити освен потврда дека бил ивршен напад. Официјални претставници соопштија дека во тек е истрага. До инцидентот доаѓа откако милитантите претходно отворија оган врз американската амбасада, седиштето на НАТО и други згради во Кабул.
XS
SM
MD
LG