Достапни линкови

logo-print

Пред Хашкиот суд продолжува процесот против поранешниот косовски премиер Рамуш Харадинај


По тринеделна пауза обвинителите на повтореното судење на Рамуш Харадинај ќе продолжат со изнесување докази за злосторствата на ОВК врз србите,ромите и албанците,заробени во селото Јабланица во 1998 та .Повтореното судење почна на 18 ти август, а досега се сослушани искази на четворица сведоци на обвинителството.
XS
SM
MD
LG