Достапни линкови

logo-print

Во Јемен не престануваат крвавите протести


Жртви од крвавите протести против режимот во Јемен

Жртви од крвавите протести против режимот во Јемен

И денеска се водат жестоки битки во јеменскиот главен град Сана јавуваат новинските агенции Официјалните медицински преставници соопштуваат дека денеска најмалку 18 луѓе загинале кога безбедносните сили отвориле оган врз демонстрантите кои се приближувале до нивниот контролен пункт. Јеменскиот претседател Али Абдула Салех во петокот врати во Сана по неколку месечното лекување во Саудиска Арабија. Според активисти за човекови права од 18 септември до сега се убиени над 150 луѓе.
XS
SM
MD
LG