Достапни линкови

logo-print

Експлозија во црква во Индонезија


Индонезиските власти соопштија дека бомбаш самоубиец извршил напад врз црква во централниот дел на островот Јава, при што најмалку 20 се ранети.Полицијата соопшти дека само бомбашот загинал при нападот. Ова е втор напад во храм во тој регион годинава
XS
SM
MD
LG