Достапни линкови

logo-print

Попоски се сретна со казахстанскиот колега


Министерот за надворешни работи Никола Попоски синоќа во Њујорк, на маргините на 66. Генерално Собрание на ОН, се сретна со неговиот казахстански колега Јержан Казиханов. Во соопштението од министерството е наведено дека на средбата двајцата соговорници изразиле задоволство од развојот на билатерланите односи меѓу двете земји и со можност да се унапредат .
XS
SM
MD
LG